Kas jāzina vecākiem?

Pārmaiņas radām kopā

Šobrīd pirmsskolā, bet ar nākamo mācību gadu arī pamatizglītībā un vidusskolā Latvijā pakāpeniski sāk ieviest pilnveidoto mācību saturu un pieeju. Lai pilnveidotā pieeja mācībām skolās Latvijā sasniegtu savu mērķi – veidotu skolēnu kā zinošu un domājošu darītāju –, būtiska ir ne vien skolas un skolēna sadarbība, bet arī vecāku iesaiste. Pārmaiņas radām mēs visi kopā: skolēni, skolotāji, vecāki.

Vairāk par pārmaiņām katrā vecuma posmā: pirmsskolāpamatizglītībāvidusskolā.

 

Vecāku iesaiste

Trīs veidi, kā vecāki var atbalstīt bērna mācīšanos jebkurā vecumā, ir:

  • Pirmais. Veidojiet pozitīvu attieksmi pret mācīšanos, padarot to par ikdienas daļu. Lemiet kopā, ko gatavot vakariņās, kurp doties brīvdienās, sarunājieties par multfilmu varoņiem, attiecībām, arī par neveiksmēm un zaudējumiem. Ļaujiet bērniem darīt un kļūdīties - pašiem aizpogāt mēteli, uzvilkt zeķes, arī ja atšķirīgas.
  • Otrais. Palīdziet bērnam kļūt patstāvīgākam, neatkarīgākam. Māciet, kā pašam plānot skolas un brīvo laiku, kā rast laiku hobijiem, draugiem. Palīdziet saprast - kā pārvarēt grūtības, neizdošanos.
  • Un trešais. Veidojiet konstruktīvas attiecības ar skolu un skolotājiem, jo tieši kopā rodams labākais veids skolēna atbalstam. Svarīgi veidot patiku pret skolā notiekošo. Interesējieties vairāk nekā tikai par atzīmēm - biežāk jautājiet, ko bērns iemācījies.

 

Vairāk par vecākiem svarīgo mācību saturā uzzini informatīvajā kampaņā:
Es saprotu, tātad zinuprotugribuvaru.

Saistītā informācija

Diskusija "Kā vecākiem sadarboties ar skolu?"

https://open.spotify.com/episode/67xgeIRwx4g0u4CztXBszX

Biežākie jautājumi Citi jautājumi