28.04.2020

Nr.11/ 2020 - Par attālinātu mācīšanos un efektīvu stundu plānošanu

Šis neparastais pavasaris ar milzu izaicinājumiem un pārbaudījumiem Latvijas izglītības sistēmai, gan sabiedrībai un pasaulei kopumā, gan katram no mums paliks vēsturē kā pavērsiena punkts, pēc kura vairs nebūs tā, kā līdz šim. Arī šis izdevums un raksti kādreiz būs pagātne. Taču svarīgi, ko no šī laika atcerēsimies un ko paņemsim līdzi kā vērtīgu pieredzi – nākotnē.

Šajā izdevumā lasiet interviju ar Guntaru Catlaku, Valsts izglītības satura centra vadītāju – par izaicinājumiem izglītības sistēmai un būtisko, ko izgaismo ārkārtējie apstākļi. Par sešiem svarīgākajiem aspektiem, ko jaunie apstākļi ir ienesuši un izgaismojuši skolotāja ikdienā, tostarp ieraudzīt bērnu dažādību un personiskāk uzrunāt katru bērnu, turpina Solvita Lazdiņa, Skola2030 vecākā eksperte, rakstā “No podziņām līdz jūtuberei”. Pārmaiņas ir dzīves daļa – plānotas, neplānotas, ārēju apstākļu spiestas, pašu iniciētas, – par to, kā veiksmīgāk tās piedzīvot un pārdzīvot, stāsta Inga Pāvula, Skola2030 vecākā eksperte, rakstā “Par ziemas zābakiem blakus pavasara kurpēm”.

Ikvienam skolotājam ļoti noderīgs būs raksts par deviņiem mācību notikumiem, ņemot vērā to, kā darbojas skolēna prāts izziņas procesā, un stundas plānošanu tā, lai katrs skolēns iemācītos. Tas būs noderīgs gan tad, kad atgriezīsimies mācīties skolā, gan šobrīd, vadot mācības attālināti. Ar to iepazīstina Ieva Ušča, Skola2030 vecākā eksperte, un Zane Oliņa, Skola2030 mācību satura ieviešanas vadītāja. Deviņu mācību notikumu modelis noder, arī plānojot mācīšanos pirmsskolā. Par to stāsta Arita Lauka, Skola2030 vecākā eksperte.

Sākoties ārkārtējiem apstākļiem un #paliecmājās dzīvei, daudziem no mums radās iespēja atskatīties uz piedzīvoto un pārskatīt foto albumus. Skola2030, strādājot pie pilnveidotā mācību satura, pērn tuvāk iepazina vairākas ārvalstu izglītības sistēmas. Piedāvājam ielūkoties mūsu ekspertu iespaidos par Somijas skolām.

Vēl šajā izdevumā – atgādinājums par attālinātas mācīšanās būtiskākajiem resursiem, trīs pirmsskolas skolotāju stāsti par to, kā mainījusies viņu ikdiena, informācija par e-kursu skolotājiem un citas projekta aktualitātes.

Lasiet un pārdomājiet, kādas atziņas no šī izdevuma paņemsiet līdzi, ko pazīstamu ieraudzījāt un ko jaunu uzzinājāt, ko gribētu izmēģināt savā darbā. Jautājumus un ierosinājumus aicinām rakstīt uz e-pastu info@skola2030.lv.

 

Pavasarī, ko atcerēties - 

Inese Leitāne,
Skola2030, Domāt.Darīt.Zināt. redaktore

 

⇒ Ziņu izdevumu arhīvs - http://skola2030.lv/lv/jaunumi/zinu-izdevums