15.04.2021

Klausāmsaruna #4: Kā jēgpilni izmantot tehnoloģijas skolā?

Skola2030 klausāmsarunas "Starpbrīdis" ir domātas ikvienam, kam interesē skolas dzīve un bērnu pieredze tajā. Uz sarunām aicināsim praktiķus un teorētiķus, skolotājus un skolēnus, vecākus un ministrus, lai runātu par to, kā katru dienu veidot skolu, kādā vēlamies un kādā vērts mācīties.

Piedāvājam noklausīties klausāmsarunu ceturto epizodi "Kā jēgpilni mācīt tehnoloģijas skolā?".

Šajā klausāmsarunu epizodē Latvijas Universitātes pasniedzēja un Skola2030 vecākā eksperte Madara Kosolapova sarunājas ar Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktoru, personiskās līderības treneri Kārli Strautiņu un Skola2030 vecāko ekspertu, Babītes vidusskolas datorikas un programmēšanas skolotāju Kristapu Muižnieku. Sarunas ietvaros dalībnieki pārrunāja to, kāpēc svarīgi tehnoloģijas mācīt skolā, kādas ir biežākās kļūdas, ieviešot jaunas tehnoloģijas skolā, kādi ir ieguvumi un zaudējumi no tehnoloģijām, kā arī vairākus svarīgus aspektus par un ap jēgpilnu tehnoloģiju izmantošanu skolā.

Sarunas pieturpunkti

2:13 Kas īsti ir tehnoloģijas?
6:06 Kāpēc ir svarīgi skolā mācīt tehnoloģijas, ja tās jau tāpat ir mūsu ikdiena?
9:23 Kā skolotājs apgūst jaunas tehnoloģijas?
15:02 Kā veicināt skolotāju atvērtību jauniem tehnoloģiskajiem rīkiem?
19:27 Kādas ir biežākās kļūdas, ieviešot skolā jaunas tehnoloģijas?
24:25 Dažādu mācību priekšmetu skolotāju sadarbība, mācot un izmantojot tehnoloģijas
37:20 Kādi ir ieguvumi un zaudējumi, lietojot tehnoloģijas mācību procesā?
41:20 Kā klases audzinātājam uzturēt klases kopības sajūtu attālināto mācību laikā?
47:17 Kas mainīsies skolu ikdienā pēc attālinātā mācību procesa?
53:23 Ieteikumi jēgpilnai tehnoloģiju izmantošanai vasaras brīvlaikā

 

⇒ Klausies arī Podbean,  Apple Podcasts un Google Podcasts!

Saistītie raksti

Nr.16/ 2021 - Tehnoloģiju džungļi – izdzīvot, izzināt, baudīt?

https://skola2030.lv/lv/jaunumi/zinu-izdevums/nr16-2021-tehnologiju-dzungli-izdzivot-izzinat-baudit