01.04.2021

Klausāmsaruna #3: Vai skolas ekskursija ir mācīšanās?

Skola2030 klausāmsarunas "Starpbrīdis" ir domātas ikvienam, kam interesē skolas dzīve un bērnu pieredze tajā. Uz sarunām aicināsim praktiķus un teorētiķus, skolotājus un skolēnus, vecākus un ministrus, lai runātu par to, kā katru dienu veidot skolu, kādā vēlamies un kādā vērts mācīties.

Piedāvājam noklausīties klausāmsarunu trešo epizodi "Vai skolas ekskursija ir mācīšanās?".

Šajā klausāmsarunu epizodē Ogres 1. vidusskolas skolotāja un Skola2030 vecākā eksperte Ilze Mazpane sarunājas ar Skola2030 konsultanti Solvitu Lazdiņu un Siguldas pilsētas vidusskolas direktora vietnieci izglītības jomā Lindu Bajaruni. Sarunas ietvaros dalībnieces pārrunāja to, kādi ir ieguvumi no mācīšanās ārā, vai skolas ekskursija var būt mērķtiecīga mācīšanās, kā praktiski īstenot mācību procesu ārā, kā arī to, kādi ir izaicinājumi āra apstākļos un kā skolas vadība var atbalstīt mācīšanos ārā. Klausieties, diskutējiet, domājiet līdzi un iedvesmojieties darīt.

Sarunas pieturpunkti:

2:15 Kāda ir laba, mērķtiecīga mācīšanās ārā?
9:02 Vai skolas ekskursija ir mācīšanās?
11:20 Kāpēc ir vērts iet ārā?
13:40 Praktiski piemēri/idejas mācībām ārā
20:58 Ko var darīt ārā šobrīd, COVID-19 apstākļos?
31:41 Kādi ir izaicinājumi mācībām ārā apstākļos?
40:20 Kā skolas vadība var atbalstīt mācīšanos skolā?

⇒ Klausies arī Podbean,  Apple Podcasts un Google Podcasts!

Saistītie raksti