29.04.2021

Klausāmsaruna #5: Kā veidojas nacionālā apziņa?

Skola2030 klausāmsarunas "Starpbrīdis" ir domātas ikvienam, kam interesē skolas dzīve un bērnu pieredze tajā. Uz sarunām aicināsim praktiķus un teorētiķus, skolotājus un skolēnus, vecākus un ministrus, lai runātu par to, kā katru dienu veidot skolu, kādā vēlamies un kādā vērts mācīties.

Piedāvājam noklausīties klausāmsarunu piekto epizodi "Kā veidojas nacionālā apziņa?".

Šajā klausāmsarunā Skola2030 mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa sarunājas ar Jaunā Rīgas teātra aktieri Vili Daudziņu un agrāko Nacionālo bruņoto spēku komandieri, bijušo Latvijas militāro pārstāvi NATO un ES, ģenerālleitnantu Raimondu Graubi. Sarunas ietvaros tika apskatītas tas, kas ir nacionālā apziņa, kā tā veidojas, kā to kopt, kā arī, kāda ir mūsdienu jauniešu lojalitāte savai tautai un kāda ir latviešu valodas nozīme nācijas apziņā. Klausieties, diskutējiet, domājiet līdzi un iedvesmojieties darīt.

Sarunas pieturpunkti

2:14 Kas ir nacionālā apziņa? Kā ikdienā izpaužas nacionāla apziņa un kā to kopt?
8:20 Kas ir tās dzīves pieredzes, kas veicina nacionālo apziņu?
16:00 Kā mūsdienās veidot nacionālo apziņu jauniešos?
19:10 Kāpēc Jaunā Rīgas teātra izrāde "Vectēvs" ir tik skatīta, arī no jauniešu puses?
25:56 Kā mācīt vēsturi un valodas, lai uzrunātu jauniešus?
35:26 Vai mūsdienu jauniešos ir lojalitāte savai tautai?
49:05 Kāda ir latviešu valodas nozīme nācijas apziņā?
54:25 Ko mēs varam darīt, lai apziņa pret savu valsti un kopienu būtu stiprāka? 

 

 

⇒ Klausies arī Spotify, Apple Podcasts un Google Podcasts!