Tava klase

Projekts Tava klase tika radīts šā gada pavasarī, lai atbalstītu skolēnu attālināto mācīšanos valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, sākoties Covid-19 izplatībai. Šajā laikā mācības klātienē visās izglītības iestādēs Latvijā tika pārtrauktas, un skolām bija jānodrošina mācības attālināti.

Atbalstot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un iniciatīvu grupas “Vecāki par labāku izglītību” ierosinājumu, valdība 2020. gada 31. martā piešķīra 365 208 eiro oriģināla audiovizuāla satura izveidei un tā pārraidīšanai bezmaksas televīzijas platformās un tīmekļa vietnēs. Tava klase ideju un konceptu veidoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un IZM parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš, projektu koordinēja IZM eksperts Jānis Volberts. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) pasaules labāko risinājumu vidū izglītības nodrošināšanai Covid-19 pandēmijas laikā iekļāva arī IZM radīto izglītojošo platformu Tava klase.

Tava klase no 2020. gada aprīļa līdz pat mācību gada beigām piedāvāja 20 minūšu garas video mācību stundas pamatpriekšmetos un arī interešu izglītībā 1.–6. klašu, kā arī 9. un 12. klašu skolēniem, lai palīdzētu tiem labāk sagatavoties eksāmeniem. Sagatavotie video tika pārraidīti divos virszemes TV kanālos – “ReTV” un “Sportacentrs.com TV”, un tie bija skatāmi arī tīmekļa vietnē www.tavaklase.lv. Satura veidošanā pavasarī bija iesaistīti vairāk nekā 100 skolotāju praktiķu no visas Latvijas, kas kopumā izveidoja vairāk nekā 1200 video mācību stundu.

Līdz ar 2020. gada 18. augusta valdības lēmumu par papildu finansējuma piešķiršanu vienotas tiešsaistes mācību vides izveidei un digitālu mācību un metodisko līdzekļu izstrādei projekts Tava klase turpinās. Un tā saturs turpmāk tiks veidots Valsts izglītības satura centra ESF finansētā projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) ietvaros. Papildinformācija šeit.

Mācību materiālu skaidrojošus video pamatpriekšmetos pamatizglītībā un pamatkursos – vidējās izglītības pakāpē, tostarp mazākumtautību valodu apguvei no 1. līdz 12. klasei veidos atklātā konkursā izvēlēti skolotāji. Kopumā  no 2020. gada decembra līdz 2022. gada augustam plānots radīt un platformā Tava klase iekļaut mācību video 1.–9. klašu skolēniem un vidusskolēniem septiņās mācību jomās vairāk nekā 1000 tematos. Video tiks raidīti arī virszemes televīzijā, sākot no 2021. gada pavasara semestra, kā arī iekļauti digitālos mācību līdzekļu komplektos izmantošanai tiešsaistes mācību vidē.

Vienlaikus vietnē www.tavaklase.lv  jau tagad skolēniem ir pieejami visi ārkārtējās situācijās laikā pavasarī filmētie video materiāli. Tā ir pilnveidota pieejamo mācību stundu ērtai meklēšanai un izmantošanai.

Kā meklēt video? 

Šobrīd interneta vietnē https://www.tavaklase.lv iespējams meklēt tos vairāk kā 1200 mācību video, kas filmēti 2020. gada pavasarī. Sadaļā “Katalogs”, izmantojot dažādus meklēšanas kritērijus, tos var atlasīt pēc mācību priekšmeta, klases, izglītības posma, video tipa, valodas. Vienlaicīgi var norādīt vairākus meklēšanas kritērijus, piemēram, “matemātika” un “3.klase”.